Sute de elevi și profesori premiați de Primăria Slatina

Primăria Municipiului Slatina va premia în cadrul „Galei Laureaților”, din 20 ianuarie, sute de elevi și profesori cu merite deosebite.

Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro)

Aceasta se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală, care au obţinut premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

Şcoala Gimnazială Nr. 3

- Publicitate -

1.Stanciu Gabriel Ciprian – Medalie bronz Olimpiada Naţională de informatică

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

Traşcă Andrei Sabin – Premiul Special la Concursul Naţional de Geografie

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”

  1. Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria – Premiul Special la Olimpiada Naţionala de Limba şi Literatura Română
  2. Ţolu Diana – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Lingvistică, medalie de argint la Olimpiada Naţională de matematică
  3. Păunescu Bianca Andreea – Premiul Menţiune Specială Limba Franceză
  4. Ene Mihaela Francesca – Medalie de bronz Olimpiada Naţională de Matematică
  5. Ghencea Lavinia Gabriela – Premiul I la Olimpiada Naţională de cultură şi spiritualitate românească 6. Popescu Adelina Maria – Premiul II la Concursul Made of Europe

Şcoala Gimnazială „Constantin Brîncoveanu”

Lupu Roxana Maria – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie

Şcoala Gimnazială „George Poboran”

Gîlcă Ionela Diana – Premiul III la Concursul Naţional de Geografie

Colegiul Naţional „Agricol Carol I”

Petre Laurenţiu Nicuşor – Menţiune la Olimpiada Naţională de Agricultură

Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”

  1. Bibirică Marina Simina –Menţiune la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar
  2. Neacşa Laura Georgiana – Premiul I la Olimpiada Animatorilor
  3. Avram Roxana Valentina – Premiul I la Olimpiada Animatorilor
  4. Constantin Alina Nicoleta – Premiul I la Olimpiada Animatorilor
  5. Epure Maria Alina –Menţiune Specială la Olimpiada Naţională de Limba Spaniolă
  6. Ştefu Teodora –Menţiune Concursul Transcuricular Ionel Teodoreanu
  7. Şerban Mihaela Octavia – Menţiune Concurs Naţional Memoria Holocaustului
  8. Parpală Alexandra – Menţiune la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie
  9. Lepădatu Flori Cătălina – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie
  10. Băieţică Janina Alina – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie
  11. Ivan Luana Maria – Menţiune la Olimpiada Naţională de Arte Vizuale şi Istoria Artelor
  12. Sandu Anastasia – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie
  13. Manolache Maria Cătălina – Premiul Special la Concursul Naţional de Geografie

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”

  1. Preda Ana -Maria Lorena – Premiul I la Olimpiada de limba Germană
  2. Pătraşcu Cristina Gabriela – Premiul II la Olimpiada de limba Germană
  3. Marcu Diana Alexandra – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie
  4. Rizea Niţă Ioan Alexandru – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Latină
  5. Crau Maria Alexandra – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limbi Clasice
  6. Adam Maria Mădălina – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Latină
  7. Popa Andrei Filip – Menţiune la Olimpiada Naţională de Matematică – Medalie de bronz la Olimpiada de Informatică
  8. Botan Elena Georgiana – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie
  9. Ignat Andrei Horia – Medalie de bronz la Olimpiada de Fizică
  10. Dobriţa George Mădălin – Menţiune de Onoare la Olimpiada de Fizică – Medalie de argint la Olimpiada Naţională de matematică
  11. Chiriac Maria Andreea – Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie
  12. Dinu Corina Amalia – Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie
  13. Tănăsescu Scarlat Chris – Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie

Colegiul Naţional „Radu Greceanu”

  1. Ivan Ioana Miruna – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană
  2. Diaconu Andreea Elena – Premiul III la Olimpiada Naţională de Limba Germană
  3. Oprea Marina – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Lingvistică
  4. Sfătosu Bianca Mili – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)

Aceasta se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

Şcoala Generală nr.1 – media 9.97

  1. Barbu M. Bianca Andreea – clasa aVIII-a
  2. Călin I. Niculina Camelia – clasa aVIII-a
  3. Mangâru A. Georgiana Maria – clasa aVI-a

Şcoala Gimnazială „Ştefan Protopopescu” – media 10

  1. Criveanu Andra Maria – clasa aV-a
  2. Gagiu Ştefania Elisa – clasa aV-a
  3. Georgescu Daria Ioana – clasa aV-a
  4. Voicu Raluca Maria – clasa aV-a
  5. Pătraşcu Gabriel Alexandru – clasa aV-a
  6. Udrea Andreea Maria – clasa aV-a
  7. Muntean Eugen – clasa aVI-a
  8. Radu Bianca Roberta Maria – clasa aVI-a
  9. Teleşpan Claudia Ioana – clasa aVI-a
  10. Voica Alina Maria – clasa aVI-a
  11. Pycher Mayer Ruxandra Theodora – clasa aVI-a
  12. Tihan Carla Iulia – clasa aVI-a
  13. Văduva Alexandru Marian – clasa aVII-a
  14. Bubatu Claudiu Mihai – clasa aVIII-a
  15. Cucu Andra Adelina- clasa aVIII-a
  16. Mereu Alexandru Ionuţ – clasa aVIII-a
  17. Pîrvu Elena Alina – clasa aVIII-a
  18. Truşcă Elena Adela – clasa aVIII-a
  19. Zavarache Bănică Ionuţ – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3 – media 10

  1. Aria Andreea Maria – clasa aV-a
  2. Bujgoi Mihnea Ionuţ – clasa aV-a
  3. Ionică Larisa Cristina – clasa aV-a
  4. Nuţă Daria Maria – clasa aV-a
  5. Manolea Cristian – clasa aV-a
  6. Vlăsceanu Marina – clasa aV-a
  7. Matei Elvis – clasa aV-a
  8. Nicolae Andreea Denisa – clasa aV-a
  9. Solniţaru Ana Maria – clasa aV-a
  10. Vlad Alexandru Mihai – clasa aV-a
  11. Mihai Laura Nicoleta – clasa aVI-a
  12. Văduva Leonard Mihail – clasa aVI-a
  13. Bărbuică Teodor Marius – clasa aVI-a
  14. Brînduşoiu Antonia – clasa aVI-a
  15. Ghidarcea Marius Darius – clasa aVI-a
  16. Pălăştea Ema Andreea – clasa aVI-a
  17. Corbeanu Andreea Denisa – clasa aVI-a
  18. Calu Cosmina – clasa aVI-a
  19. Rusu Gabriela Claudia – clasa aVI-a
  20. Niculae Alexandru Mihai – clasa aVI-a
  21. Bolboaşă Maria Izabela – clasa aVII-a
  22. Ilie Camelia Cristina – clasa aVII-a
  23. Perşinaru Andreea Denisa – clasa aVII-a
  24. Alexandrescu Marian Gabriel – clasa aVIII-a
  25. Cioară Antonia Laura – clasa aVIII-a
  26. Duică Julia Maria – clasa aVIII-a
  27. Trăistaru Alexandra Cosmina – clasa aVIII-a
  28. Geamănu Mihaela Alina – clasa aVIII-a
  29. Stanciu Gabriel Ciprian – clasa aVIII-a
  30. Stanciu Raluca Teodora – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” – media 10

  1. Diaconescu Ştefania Clara – clasa aV-a
  2. Dulea Andrei Rareş – clasa aV-a
  3. Grigore Andreea Graţiela – clasa aV-a
  4. Luţă Elena Cosmina – clasa aV-a
  5. Maican Giulia Andreea Liliana – clasa aV-a
  6. Matei Maria Teodora – clasa aV-a
  7. Nica Alexandra Izolda – clasa aV-a
  8. Nicolae Robert Gabriel – clasa aV-a
  9. Titoveanu Ianna Dorina – clasa aV-a
  10. Tudor Diana Cristina – clasa aV-a
  11. Urziceanu David – clasa aV-a
  12. Achimescu G. Bianca – clasa aVI-a
  13. Savu Andrei Silviu – clasa aVI-a
  14. Ştefan Alexandru Constantin – clasa aVI-a
  15. Vasile Laurenţiu Gabriel – clasa aVI-a
  16. Velicea Bianca Andreea – clasa aVI-a
  17. Dinu Cătălina Georgiana – clasa aVI-a
  18. Frăţilă Catalaina – clasa aVI-a
  19. Nicu Antonia Maria – clasa aVI-a
  20. Kiss Drăghici Daria Adriana – clasa aVII-a
  21. Panait Costinel Paul – clasa aVII-a
  22. Oroboacă Noemi Maria – clasa aVII-a
  23. Vizireanu Oana – clasa aVII-a
  24. Delureanu Emil Auraş – clasa aVIII-a
  25. Dobeanu Irina Nicoleta – clasa aVIII-a
  26. Filip Vlad Florin – clasa aVIII-a
  27. Petre Alina Elena – clasa aVIII-a
  28. Bezna Elena Georgiana – clasa aVIII-a
  29. Urziceanu Irina – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă” –media 10

  1. Brînzan Florentina Dariana – clasa aV-a
  2. Cioc Alexandru Marian – clasa aV-a
  3. Costaş Teodora Bianca – clasa aV-a
  4. Din Cosmin Adrian – clasa aV-a
  5. Bujgoi George Emil – clasa aV-a
  6. Negrilă Claudia Elena – clasa aV-a
  7. Niţă Alexandra Ioana – clasa aV-a
  8. Scorbureanu Luiza Teodora – clasa aV-a
  9. Stroiuleasa Ştefan Dumitru – clasa aV-a
  10. Şerban Robert Gabriel – clasa aV-a
  11. Trăznea Andreea Teodora – clasa aV-a
  12. Dănciulescu Ciprian Mihai – clasa aV-a
  13. Enache Alexia Maria – clasa aV-a
  14. Arici Cristina Ştefania – clasa aV-a
  15. Bobeică Ana Maria – clasa aVI-a
  16. Andronescu Catrinel – clasa aVII-a
  17. Ciobanu Cristiana – clasa aVII-a
  18. Ghiocanu Maria Bianca – clasa aVII-a
  19. Traşcă Andrei Sabin – clasa aVII-a
  20. Tufa Maria Claudia – clasa aVII-a
  21. Guţică Florescu Maria Teodora – clasa aVII-a
  22. Pană Denisa Ana Maria – clasa aVII-a
  23. Niţă Denis Andrei – clasa aVII-a
  24. Bondoc Daniela Rebeca – clasa aVII-a
  25. Dună Vlad Dragoş – clasa aVIII-a
  26. Mateiu Alexandru Mihai – clasa aVIII-a
  27. Popescu Diana Ana Maria – clasa aVIII-a
  28. Rogojinaru Ioana Raluca – clasa aVIII-a
  29. Necula Mădălina Andreea – clasa aVIII-a
  30. Paraschiv Alexandra Mihai – clasa aVIII-a
  31. Vărzaru Ionuţ Alexandru – clasa aVIII-a
  32. Antonescu Maria Cristina – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu” – media 10

  1. Gogolan Raluca Maria – clasa aV-a
  2. Monete Cristina Mihaela – clasa aV-a
  3. Rusu Bianca Mihaela – clasa aV-a
  4. Cîmpeanu Vlad Mihai – clasa aV-a
  5. Comănescu Ştefan – clasa aV-a
  6. Feraru Ştefan Lucian – clasa aV-a
  7. Moţoc Ştefania – clasa aV-a
  8. Pătran Eduard Ştefan – clasa aV-a
  9. Selea Rareş Mihai – clasa aV-a
  10. Stancu Mihai Alexandru – clasa aV-a
  11. Şugubeţu Adriana – clasa aV-a
  12. Iova Bianca Maria – clasa aV-a
  13. Moraru Andra – clasa aV-a
  14. Oprea George Andrei – clasa aV-a
  15. Rada Andrei Daniel – clasa aV-a
  16. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa aVI-a
  17. Cruceru Robert Florin – clasa aVI-a
  18. Feteleanu Ana Alexia – clasa aVI-a
  19. Gioarsă Ioana Alexandra – clasa aVI-a
  20. Logofătu Gabriela Patricia – clasa aVI-a
  21. Polck Sabina Maria – clasa aVI-a
  22. Ţolu Diana – clasa aVI-a
  23. Velea Cătălina Ianna – clasa aVI-a
  24. Dobre Andreea Maria – clasa aVI-a
  25. Bălu Sandra – clasa aVI-a
  26. Coneschi Vlad Silviu – clasa aVI-a
  27. Gabor Ioana Andrea – clasa aVI-a
  28. Mărghianu Cristina Andreea – clasa aVI-a
  29. Simionescu Matei – clasa aVI-a
  30. Ştefanescu Anastasia – clasa aVI-a
  31. Tiţuleasa Georgiana Cristina – clasa aVI-a
  32. Constantinescu Liviu Gabriel – clasa aVII-a
  33. Dan Eliana – clasa aVII-a
  34. Dimulescu Ioana – clasa aVII-a
  35. Găneşanu Ionela – clasa aVII-a
  36. Sebeştean Andreea Maria – clasa aVII-a
  37. Tudosie Maria Andreea – clasa aVII-a
  38. Vădăstreanu Robert – clasa aVII-a
  39. Bănică Alexandru Marian – clasa aVII-a
  40. Caim Alexandru Gabriel – clasa aVII-a
  41. Călinescu Daniel Ionuţ – clasa aVII-a
  42. Moraru Adelin Dumitru – clasa aVII-a
  43. Motrun Florin Cristian – clasa aVII-a
  44. Păunescu Bianca Andreea – clasa aVII-a
  45. Constantinescu Maria Sabina – clasa aVIII-a
  46. Monete Andreea Maria – clasa aVIII-a
  47. Nicolae Paul Gabriel – clasa aVIII-a
  48. Panţucu Ştefan Alexandu – clasa aVIII-a
  49. Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria – clasa aVIII-a
  50. Ene Mihaela Francesca – clasa aVIII-a
  51. Ion Iulia Bianca – clasa aVIII-a
  52. Matei Alexandra Gabriela – clasa aVIII-a
  53. Popescu Adelina Maria – clasa aVIII-a
  54. Rădoi Andreea – clasa aVIII-a
  55. Ştirbescu Andreea Cristina – clasa aVIII-a
  56. Vîrban Iulia Maria – clasa aVIII-a
  57. Vodiţă Andreea – clasa aVIII-a
  58. Cătănoiu Claudiu – clasa aVIII-a
  59. Cătănoiu Mihaela Simona – clasa aVIII-a
  60. Floriţa Violeta Alexandra – clasa aVIII-a
  61. Popescu Mihnea – clasa aVIII-a
  62. Stoica Anca Teodora – clasa aVIII-a
  63. Voica Georgiana – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială „Constantin Brîncoveanu” – media 10

  1. Băcanu Elena Daria – clasa aV-a
  2. Dragomir Ana Maria Andreea – clasa aV-a
  3. Drăghici Daria Gabriela – clasa aV-a
  4. Nedelcu Andreea Nicoleta – clasa aV-a
  5. Preduţ Florina Cristina – clasa aV-a
  6. Vasilescu Alexandru Gabriel – clasa aV-a
  7. Versteeg Antonio Cristian – clasa aV-a
  8. Crăciunescu Alexandru Marius – clasa aVI-a
  9. Motroc Elisa Maria – clasa aVI-a
  10. Nica Mioara Raluca – clasa aVI-a
  11. Pietraru Iulia Cezara – clasa aVI-a
  12. Tomescu Costina Adina – clasa aVI-a
  13. Vladu Mario George – clasa aVI-a
  14. Ştefan Mihnea Cristian – clasa aVI-a
  15. Boca Radu Mihai – clasa aVII-a
  16. Călin Mihaela Adina – clasa aVII-a
  17. Dobre Cătălina Andreea – clasa aVII-a
  18. Relea Florin Andrei – clasa aVII-a
  19. Preduţ Nicoleta Cristina – clasa aVIII-a
  20. Stanca Mirei Andra – clasa aVIII-a
  21. Bădescu Adriana – clasa aVIII-a
  22. Triţescu Diana Maria – clasa aVIII-a

Şcoala Gimnazială „George Poboran” – media 10

  1. Chirea David Cristian – clasa aV-a
  2. Lemnaru Alina Camelia – clasa aVI-a
  3. Gîlcă Ionela Diana – clasa aVII-a
  4. Dumitrescu Ioana – clasa aVII-a
  5. Grosu Gabriela Cătălina – clasa aVII-a
  6. Cochinescu Ana Maria – clasa aVII-a
  7. Jianu Ionuţ Eugen – clasa aVII-a
  8. Voicu Cristina Tiana – clasa aVII-a
  9. Apagiu Andreea Florentina – clasa aVII-a
  10. Pisăru Ştefan Alin – clasa aVII-a
  11. Popescu Cristina Alexandra – clasa aVII-a
  12. Spiridon Octavian – clasa aVII-a
  13. Ciutac Darius Filip Constantin – clasa aVIII-a
  14. Boroi Claudia Florentina – clasa aVIII-a
  15. Rădoi Robert Georgian Florin – clasa aVIII-a
  16. Alexe Gabriela – clasa aVIII-a
  17. Anghel Ionela Carmen – clasa aVIII-a
  18. Vasile Ştefania Elena – clasa aVIII-a

Colegiu Naţional „Agricol Carol I” – media 9,84

Petre Laurenţiu Nicuşor – Clasa a XII-a

Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,05

Stănescu Denisa Anca Valentina – Clasa a XI-a

Colegiul Tehnic „Alexe Marin” – media 10

Diaconu Adina Mihaela – clasa a X-a

Colegiul Economic „P.S.Aurelian” – media 10

Duţă Roxana – clasa a XI-a

Liceul cu Program Sportiv – media 10

  1. Ioan Dan Gabriel – clasa aV-a
  2. Popescu – Ciobanu Andrei Ştefănuţ – clasa aV-a
  3. Butoi Alexandra Andreea – clasa aV-a
  4. Ispas Raluca Sînziana – clasa aV-a
  5. Popa Maria Irina – clasa aV-a
  6. Predescu Creola Andreea – clasa aV-a
  7. Vălu Andrei Florin – clasa aV-a
  8. Dobroiu Alexandru Ionuţ – clasa aVI-a
  9. Militaru Alexandru Valentin – clasa aVI-a
  10. Matei Mirel Ionuţ – clasa aVI-a
  11. Amza Cristina Alexandra – clasa aVII-a
  12. Bărbulescu Ilinca Miruna – clasa aVII-a
  13. Mirea Alexandru Virgil – clasa aVII-a
  14. Mladin Raisa Maria – clasa aVII-a
  15. Buligeoiu Victoria – clasa aVII-a
  16. Radu Florentina Diana – clasa aVII-a
  17. Ţucu Oana Dorina – clasa aVII-a
  18. Dicu Andrei Ştefan – clasa aVIII-a
  19. Gheorghişor Ileana Teodora – clasa aVIII-a
  20. Laufer Alexandra Andreea – clasa aVIII-a
  21. Tănasie Pătruţ Maria Adriana – clasa aVIII-a
  22. Fulgoi Daniela Elena – clasa a IX-a
  23. Olariu Andreea Roxana – clasa a IX-a
  24. Bărbuţi Andrei Adrian Marian – clasa a X-a
  25. Dincă Valentina Mădălina – clasa a X-a
  26. Ţăndărică Luminiţa – clasa a XI-a

Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu” – media 10

  1. Gheorghe Andrei Bogdan – clasa a V-a
  2. Manta Ştefania Cătălina – clasa a V-a
  3. Manolache Maria Cătălina – clasa a V-a
  4. Floarea Ana Maria Elena – clasa a VI-a
  5. Fulga Alexia Ioana – clasa a VI-a
  6. Ruscu Sara Ştefania – clasa a VI-a
  7. Anghel Valentin Daniel – clasa a VI-a
  8. Ciulinca Andra Ștefania – clasa a VI-a
  9. Florea Ștefan Mihai – clasa a VI-a
  10. Ștefu Teodora – clasa a VI-a
  11. Talevici Boris Mihai – clasa a VI-a
  12. Dumnitrescu Ioana Delia – clasa a VII-a
  13. Neacşa Lorena Constantina – clasa a VII-a
  14. Sandu Anastasia – clasa a VII-a
  15. Schinteie Andreea Daniela – clasa a VII-a
  16. Truică Mihnea Cătălin – clasa a VII-a
  17. Murgea Alexandra Ștefania – clasa a VII-a
  18. Ciurea Mark Luis – clasa a VIII-a
  19. Dobre Maria Adina Ruxandra – clasa a VIII-a
  20. Matei Silvana Florentina – clasa a VIII-a
  21. Tudoran Marina Camelia – clasa a VIII-a
  22. Mihai Elena Graţiana – clasa a IX-a
  23. Boşoiu Cătălina Florentina – clasa a XI-a
  24. Cruceru Ioana – clasa a XI-a
  25. Iliescu Felicia Mariana – clasa a XI-a
  26. Sfetcu Alexandra Gabriela – clasa a XI-a
  27. Sultana Maria Emanuela – clasa a XII-a
  28. Șerban Mihaela Octavia – clasa a XI-a

Colegiul Naţional „Ion Minulescu” – media 10

  1. Floarea Maria Martina – clasa a V-a
  2. Grigore Daria Mihaela – clasa a V-a
  3. Maricuţoiu Maria – clasa a V-a
  4. Nicolescu Rareş Marian – clasa a V-a
  5. Prina Alexandru Florin – clasa a V-a
  6. Turcitu Daria Mihaela – clasa a V-a
  7. Alexe Giulia Maria – clasa a V-a
  8. Cîrstica Liana Maria – clasa a V-a
  9. Lungu Alin Daniel – clasa a V-a
  10. Vişănescu Bogdan Emilian – clasa a V-a
  11. Albotă Carmen Maria – clasa a V-a
  12. Alexe Radu Mihai – clasa a V-a
  13. Andronăchescu Mihai – clasa a V-a
  14. Călina Nicolas Ovidiu – clasa a V-a
  15. Căruntu Dana Maria – clasa a V-a
  16. Manolache Cătălin Ionuţ – clasa a V-a
  17. Militaru Ionuţ Marius – clasa a V-a
  18. Pîrvu Robert Alexandru – clasa a V-a
  19. Șerban Ioana – clasa a V-a
  20. Vasiloaica Adrian – clasa a V-a
  21. Ungureanu Sara – clasa a V-a
  22. Corbeanu Daniel George – clasa a V-a
  23. Fană Răzvan Ilie – clasa a VI-a
  24. Mînzală Andreea Gabriela – clasa a VI-a
  25. Preda Raluca Aida – clasa a VI-a
  26. Vîrban Persida Ioana – clasa a VI-a
  27. Cocoşatu Veronica – clasa a VI-a
  28. Drinciu Cristina – clasa a VI-a
  29. Voicu Petru Rareş – clasa a VI-a
  30. Axin Lucian Cătălin – clasa a VII-a
  31. Diaconu Bianca Alexandra – clasa a VII-a
  32. Firu Baciu Iuliana Irina – clasa a VII-a
  33. Mioc Roxana Maria – clasa a VII-a
  34. Olteanu Teodora Silvia – clasa a VII-a
  35. Popescu Ioana – clasa a VII-a
  36. Şarpe Casandra – clasa a VII-a
  37. Scarlat Bianca Dimitria – clasa a VII-a
  38. Tinu Andreea Nicoleta – clasa a VII-a
  39. Ciortescu Anca Valentina – clasa a VII-a
  40. Doncea Beatrice Ana Maria – clasa a VIII-a
  41. Grosoiu Andrei Lucian – clasa a VIII-a
  42. Mihăescu Andreea – clasa a VIII-a
  43. Anton Andreea Maria – clasa a VIII-a
  44. Ghergu Maria Diana – clasa a VIII-a
  45. Ivana Florin – clasa a VIII-a
  46. Marica Adriana Alexandra – clasa a VIII-a
  47. Predună Ştefan Sabin – clasa a VIII-a
  48. Anca Silvia Gabriela – clasa a IX-a
  49. Ignat Andrei Horia – clasa a IX-a
  50. Adam Maria Mădălina – clasa a IX-a
  51. Staicu Georgiana – clasa a IX-a
  52. Ştirbescu Alexandra Ştefania – clasa a IX-a
  53. Ivana Georgiana Mirela – clasa a IX-a
  54. Dinu Corina Amalia – clasa a X-a
  55. Dumitru Georgiana Lavinia – clasa a X-a
  56. Gheorghe Cristina Ioana – clasa a X-a
  57. Mircescu Cristina Mălina – clasa a X-a
  58. Baboi Diana Ştefania – clasa a X-a
  59. Ionescu Raluca Ionela – clasa a X-a
  60. Călin Diana Marina – clasa a XI-a
  61. Geamănu Andreea Constantina – clasa a XI-a
  62. Simionescu Andrei Constantin – clasa a XI-a
  63. Chiriac Maria Andreea – clasa a XI-a
  64. Chirimbu Liviu Iulian – clasa a XI-a
  65. Deaconu Ramona Marinela – clasa a XI-a
  66. Milarez Răzvan Gabriel – clasa a XI-a
  67. Vava Teia Andrada – clasa a XI-a
  68. Cocorăscu Anamaria – clasa a XI-a
  69. Ciauşu Anamaria – clasa a XI-a
  70. Preduţ Alexandra Ariatna Mihaela – clasa a XI-a
  71. Floarea Andreea Gabriela – clasa a XI-a
  72. Crau Alexandra Maria – clasa a XI-a
  73. Catrina Mihaela Florentina – clasa a XII-a
  74. Cîrnaru Andreea Mihaela – clasa a XII-a
  75. Dima Ioana – clasa a XII-a
  76. Fierbintu Cristina Iuliana – clasa a XII-a
  77. Lupu Rebeca Mihaela – clasa a XII-a
  78. Turlea Diana Niculina – clasa a XII-a
  79. Mihai Maria Alexandra – clasa a XII-a

Colegiul Naţional „Radu Greceanu” – media 10

  1. Ciucu Alexandra Elena – clasa a V-a
  2. Pîrvu Ion Silviu – clasa a V-a
  3. Szocs Luca – clasa a V-a
  4. Ungureanu Radu Andrei – clasa a V-a
  5. Andronăchescu Pavel Victor – clasa a V-a
  6. Florescu Tudor Ştefănuţ – clasa a V-a
  7. Marinescu Anca Maria – clasa a V-a
  8. Gherghina Andreea – clasa a V-a
  9. Alexandru Andrei – clasa a VI-a
  10. Oprea Marina – clasa a VI-a
  11. Ionică Diana Teodora – clasa a VIII-a
  12. Pantilie Răzvan Gabriel – clasa a VIII-a
  13. Podaru Andrei Alexandru – clasa a VIII-a
  14. Profeanu Ioana – clasa a VIII-a
  15. Rădulescu Andrei Lucian- clasa a VIII-a
  16. Nedeloiu Vlad Ştefan – clasa a IX-a
  17. Manda Bogdan Florin – clasa a IX-a
  18. Marcu Raluca Gabriela – clasa a IX-a
  19. Rădoi Eliza Elena – clasa a X-a
  20. Sanda Ionela Andreea – clasa a X-a
  21. Leulescu Oana – clasa a X-a
  22. Buligioiu Mădălina – clasa a XI-a
  23. Diaconu Andreea Elena – clasa a XI-a
  24. Dumitrescu Corina Magdalena – clasa a XI-a
  25. Duţă Carmen Ştefania – clasa a XI-a
  26. Militaru Dana Andreea – clasa a XI-a
  27. Nicu Răzvan Alexandru – clasa a XI-a
  28. Aspra Daniel Adrian – clasa a XII-a
  29. Celcan Alexandra Georgiana Diana – clasa a XII-a
  30. Boroghină Gabriel – clasa a XII-a
  31. Marica Maria Elena – clasa a XII-a
  32. Popescu Sorin Ştefan – clasa a XII-a
  33. Rădulescu Dan – clasa a XII-a
  34. Petre Gheorghe Cosmin – clasa a XII-a

Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro)

Aceasta se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii.

Colegiul Naţional „Agricol Carol I”

  1. Mijlică Alexandru Cosmin – Locul II – Olimpiada Naţională de Agricultură
  2. Anduţă Andrei Viorel – Locul III – Olimpiada Naţională de Agricultură
  3. Scarlat Rodica Mihaela – Locul I – Olimpiada Naţională de Agricultură
  4. Ivan Alin Ilie – Locul III – Concursul Naţional de Educaţie Rutieră
  5. Ştefan Ion Alexandru – Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă
  6. Stanciu Margareta Ionela – Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă
  7. Călin Vasile Ionuţ – Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă
  8. Stanciu Marius Alin – Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă
  9. Petre Laurenţiu Nicuşor – Locul I – Concursul Naţional de Educaţie Rutieră

Colegiul Tehnic Metalurgic

  1. Florescu Florin Roberto Silviu – Locul I- Concursul Naţional de Electrotehnică
  2. Balosache Ionuţ Sabin – Locul II – Concursul Naţional de Electrotehnică
  3. Polifronie Vasilică Bogdan – Locul III – Concursul Naţional de Electrotehnică
  4. Tudor Paul Ionuţ – Locul III – Concursul Naţional de Electrotehnică
  5. Aldea Mihăiţă Andrei – Locul I – Concursul Naţional de Mecanică
  6. Burduşel Laurenţiu Nicolae – Locul III- Concursul Naţional de Mecanică
  7. Badea Adrian Ionuţ – Locul II – Concursul Naţional de Mecanică Auto
  8. Nistor Nicuşor Cristian Ionuţ – Locul II – Concursul Naţional de Mecanică Auto
  9. Leordeanu Ion Adrian – Locul II – Concursul Naţional de Mecanică Auto
  10. Cercel Cosmin – Locul II – Concursul Naţional de Mecanică Auto
  11. Cătănoiu Mihai – Locul I – Concursul Naţional Domeniul Electric
  12. Ghiţă Bogdan Valentin – Locul III – Concursul Naţional Domeniul Electric
  13. Minciună Nicoleta Florina – Locul I – Concursul Naţional Petru Poni

 Colegiul Tehnic „Alexe Marin”

  1. Ilinca Rozina Cătălina – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  2. Bîscoveanu Marinel Viorel – Premiul I – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  3. Duică Viorel – Premiul I – Olimpiada Judeţeană Electronică, automatizări
  4. Zaharia Ion George – Premiul III Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  5. Stănică Cristian Valentin – Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  6. Roman Laura Ioana – Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  7. Vitan Ionuţ Marian – Premiul II– Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  8. Mitran Augustin Ionuţ – Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  9. Gheorghe Cornel Alexandru – Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  10. Năftică Florin – Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  11. Vremeş Romică Gabriel – Premiul I – Concurs Local Ştiu şi Aplic
  12. Negurici Adrian – Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii
  13. Alexandru Marian – Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

Colegiul Economic „P.S Aurelian”

  1. Pană Ana Maria – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Economic
  2. Savu Alina – Locul III– Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Economic
  3. Ciotea Alexandru – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Economic
  4. Nevodar Alexandra – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Economic
  5. Sandu Iliuţă – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Comerţ 6. Bob Denisa – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Comerţ
  6. Iancu Florentina – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Comerţ
  7. Moraru Ioana Cristina – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Comerţ
  8. Sîia Adelin Petrişor – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Turism şi Alimentaţie
  9. Cioroianu Gabriela Alexandra – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie
  10. Predoană Constantin Laurenţiu – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie
  11. Badea Mariana Gianina – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Turism şi Alimentaţie
  12. Pătraşcu Cristina – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Turism şi Alimentaţie
  13. Ghigeanu Marian Eugen – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie
  14. Marinescu Adriana Mirela – Locul I– Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Estetică
  15. Purdel Toşca Ionela Daniela – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Estetică
  16. Borea Maria Gabriela – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Industrie Textilă
  17. Măgală Maria Ştefania – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Industrie Textilă
  18. Sănduriu Vica Elena – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologiidomeniul Industrie Textilă

Premiu Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev

Palatul Copiilor „Adrian Băran”

  1. Iordache Vlad Adrian
  2. Murgea Alexandra Diana Ştefania
  3. Preduţ Florina Cristina
  4. Barbu Bianca Simona Daniela
  5. Nedelcu Andreea Nicoleta
  6. Bocai Roxana Adriana
  7. Bobaru Andreea Beatrice
  8. Anghelache Alissa Rodica
  9. Marinescu Georgiana Claudia Carolina
  10. Măican Giulia Andreea Liliana
  11. Măican Timeea Ioana
  12. Muşa Bianca Georgiana
  13. Lunganu Andreea
  14. Nuţa Aura Maria
  15. Bocai Andrei Constantin
  16. Gîlcă Larisa Cătălina
  17. Cazangiu Alexandra Elena
  18. Vicică Maria Adina
  19. Marcu Emilia Maria
  20. Nica Gabriela Anreea
  21. Bibirică Andrei
  22. Preduţ Georgiana
  23. Pîrvu Lucian Andrei
  24. Onescu Silvia Roberta
  25. Constantin Violeta Alexandra
  26. Grigore Iulia
  27. Pescaru Elena Iulia
  28. Mihai Anamaria
  29. Dudescu Alina Maria
  30. Dumitrescu Răzvan Ciprian
  31. Dumitrescu Marina Daniela
  32. Predescu Sandra Maria
  33. Cotelin Andrada Mihaela
  34. Neacşu Mihaela Cristiana
  35. Ciulu Mihaela Ştefania
  36. Trăistaru Andreea Georgiana
  37. Dincă Ionela
  38. Iordana Emilia Georgiana
  39. Popescu Alexandru Georgel
  40. Constanda Marian
  41. Ciubuc Costin Adrian
  42. Măricuţoiu Maria
  43. Bogeanu Alina Mădălina
  44. Vătrai Ioana Mariana
  45. Vlad Alexandru Mihai
  46. Stan Elena Mihaela
  47. Ciorobea Ana Costina 4
  48. Dinu Mincă Alina Maria
  49. Andronie Elena Mădălina
  50. Belu Cristian Mirel
  51. Ştefan Luciana Ioana
  52. Stoica Mihnea Cosmin
  53. Constantin Maria
  54. Dumitrescu Bianca Andreea
  55. Iordache Sarai Mihaela
  56. Matei Bianca Teodora
  57. Baicu Mădălina Gabriela
  58. Baicu Maria Claudia
  59. Matei Alina Gabriela
  60. Urziceanu Irina
  61. Prună Ioana Alexandra
  62. Matei Răzvan Gheorghe
  63. Lăpădat Beatrice Maria
  64. Matei Ana Maria Raluca
  65. Stoian Andreea Ionela
  66. Vişan Cristina Florentina
  67. Amzu Andrada Georgiana
  68. Neciu Andrei Răzvan
  69. Ciulu Alexandra Nicoleta
  70. Sandu Ionuţ Ştefan
  71. Nane Mihnea Andrei
  72. Voica Daniel Florentin
  73. Aldea Anamaria Cristiana
  74. Toader Maia Melania
  75. Toader Alexandru Gabriel
  76. Mitrache Rareş Ştefan
  77. Vârtosu Toma Ştefan
  78. Vârtosu Toma Alexandru
  79. Polk Sabina Maria
  80. Marica Daria
  81. Gioarsă Ioana
  82. Şerban Iustin Vasile
  83. Şerban Angela Georgiana
  84. Ciobanu Robert Andrei
  85. Ciobanu Bogdan Ionuţ
  86. Ciobanu Diana Elena
  87. Trandafir Andrada Gabriela
  88. Lunganu Denisa Ştefania
  89. Pohaţă Alina Ştefania
  90. Dicu Marina Diana
  91. Crăciunescu Maria Bianca
  92. Lică Lorena Mihaela
  93. Gheorghişor Cristina Alexandra
  94. Gheorghişor Sorina Ana Maria
  95. Mataraş Nicoleta Florentina
  96. Teleşpan Claudia Ioana
  97. Joiţa Raluca Antonia
  98. Stoica Mihai Narcis
  99. Ghioca Alina
  100. Matei Alexandra Valentina
  101. Pîrvu Amelia Andreea
  102. Frumoasa Elena Georgiana
  103. Guţă Tatiana Diana
  104. Dăogaru Cristina Marina
  105. Boldoaşă Adina Mădălina
  106. Spilcea Gabriela Mădălina
  107. Grădinaru Mădălina Ioana
  108. Gheorghe Elena Irina
  109. Maria Oana Alexandra
  110. Calotă Marian Gabriel
  111. Pârlea Raluca Maria
  112. Lazăr Ionel Nicoleta
  113. Jitianu Maria
  114. Voicu Mario Alexandru

Corul „Dolce” al Colegiului Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”

  1. Florescu Livia Elena
  2. Gheorghe Andrei Bogdan
  3. Mateescu Corina Elena
  4. Neacşu Ariana Ilinca
  5. Soare Claudia Nicoleta
  6. Vasilescu Andreea Maria
  7. Cocoşilă Bianca Maria
  8. Butoi Cristiana Andreea
  9. Dragomiroiu Iuliana Alexandra
  10. Nicu Rebeka Elena
  11. Otincelescu Elena Luiza
  12. Barbu Cosmina Anamaria
  13. Gheorghişor Sorina Ana Maria
  14. Gheorghe Doina Marilena
  15. Parpală Alexandra
  16. Rădoiescu Diana Elena
  17. Andreiana Roxana Mihaela
  18. Nicolae Andreea Luana
  19. Nae Adela Adriana
  20. Dumitrescu Alexandra Gabriela
  21. Gheorghişor Cristina Alexandra
  22. Iancu Maria Elena
  23. Nistor Sabrina Andreea
  24. Vasile Melisa Gabriela
  25. Bobaru Andreea
  26. Doinea Elena Delia
  27. Neacşa Laura Georgiana
  28. Rotaru Daria Ştefania
  29. Roşu Oana Alexandra
  30. Arici Riana
  31. Nicolescu Oana
  32. Ştefan Paul
  33. Avram Roxana Valentina
  34. Neacşa Lorena Constantina
  35. Popescu Andreea
  36. Neacşu Elena Narcisa
  37. Ocnaru Denisa
  38. Păunoiu Iuliana
  39. Dinu Cristina Alexandra
  40. Constantin Alina Nicoleta

Premiu de excelenţă

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”

  1. Matei Alexandra Gabriela – Premiul I – Olimpiada Internaţională de Lectură
  2. Coneschi Vlad Silviu – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India
  3. Vădăstreanu Robert – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India
  4. Constantinescu Liviu Gabriel – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”

Deaconu Ramona – Medalie bronz la Olimpiada Internaţională de matematică pentru fete

Palatul Copiilor „Adrian Băran”

  1. Rizea Cristian Ionuţ – Locul I Concurs Internaţional de Etnografie şi Folclor
  2. Enache Alina Luiza – Locul I Concurs Internaţional de Orchestră- Taraf
- Publicitate -